28. 3. 2023

Volná pracovní pozice

La Strada ČR, o.p.s. přijme nového kolegu na pozici pracovníka v sociálních službách

Zajímá Vás problematika obchodování s lidmi? Chcete při své práci využívat jazyky?
Hledáte zajímavou, různorodou práci s možností profesního růstu? Chcete být součástí týmu prestižní organizace, která v ČR působí již více než 25 let a poskytuje 5 sociálních služeb?

Pak možná hledáme právě Vás!

La Strada Česká republika je nevládní nezisková organizace, která působí v oblasti řešení problematiky obchodu s lidmi. Cílem organizace je přispívat k odstranění obchodování s lidmi a vykořisťování a poskytovat podporu a ochranu osobám vykořisťovaným či obchodovaným a také osobám těmito jevy ohroženými.

Termín nástupu: duben nebo květen 2023 dle domluvy
Pracoviště: Praha
Pracovní úvazek: 0,6

Pracovní náplň:
Denní služby v rozsahu (1-2) dne v týdnu
 přímá práce s klienty a klientkami organizace na činnostech vedoucích k začlenění do běžného života (např. poskytování sociálního poradenství, hledání práce atd.)
 doprovázení klientů a klientek na úřady apod., trávení volného času s nimi
 administrativní práce
 možnost zapojit se do lektorské a přednáškové činnosti organizace
 účast na realizace probíhajících projektů
Noční služba v azylovém bytě pro muže (1-2)x týdně od 22 do 6 hodin
 kontrola a údržba stavu azylového bytu, kontrola dodržování pravidel ubytování a soužití v bytě, řešení konfliktů mezi klienty
 vydávání hygienických a úklidových prostředků klientům
 povídání s klienty s cílem sdílení a podpory
 zapisování zpráv z nočních služeb

Účast na poradách v kanceláři organizace v pondělky cca od 12 do 16 hodin.
Účast na supervizích cca 1x za 6 týdnů, příležitostně na vzdělávacích kurzech.

Požadujeme:
 kvalifikace podle zákona o sociálních službách (§ 116) – pozice je vhodná i pro studenty sociálních oborů v posledním či předposledním ročníku
 trestní bezúhonnost
 znalost práce na PC
 řidičský průkaz skupiny B výhodou
 jazykové znalosti (angličtina, ruština nebo ukrajinština vekou výhodou)
 samostatnost, flexibilita
 psychická odolnost
 empatie a schopnost vlídné a podpůrné komunikace a současně asertivita a schopnost pevného držení osobních hranic
 respekt k jedinečnosti každého klienta bez ohledu na etnickou příslušnost, náboženské a politické přesvědčení, ekonomickou situaci a sexuální orientaci
 důsledné dodržování mlčenlivosti ohledně informací o klientech a klientkách, pracovnících i organizaci

Nabízíme:
 pracovní poměr: na dobu určitou s možností dalšího prodloužení, pracovní smlouvu v rozsahu 0,6 úvazku
 5 týdnů dovolené, 3 dny sick days
 smysluplná, zajímavá, dynamická a pestrá práce ve specifické oblasti sociální práce
 možnost poznávat různé komunity a prostředí
 zázemí renomované organizace a přátelský kolektiv
 odborné supervizní vedení, možnost rozvoje a dalšího vzdělávání
 služební telefon k dispozici
 pets friendly office
 prostor pro vlastní nápady a iniciativu
 multisport kartu
 nástupní plat 18 000 Kč,- hrubého pro úvazek 0,6 + postupné zvyšování platu

Prosíme o zaslání strukturovaného životopisu a motivačního dopisu do 23. 4. 2023.

Neodkládejte zaslání na poslední chvíli, zájemce o nabízenou pozici budou posuzované v průběhu výběrového řízení.
Kontaktní osoba:
Ivana Stankovičová, tel: 222 721 810
www.strada.cz

4. 1. 2023

Nové video o vykořisťování za zavřenými dveřmi

Pracujete v České republice jako pracovnice v domácnosti?

Podívejte se na náš nový klip a sdílejte!

Klip vznikl v rámci projektu Hidden at Work, financovaného z fondů Evropské Unie, Equality and Citizenship Programme (REC 2014-2020)

28. 6. 2022

Nové e-booky ke stažení

V rámci projektu Profesionalizace sociální práce v tématu obchodování s lidmi vznikly dva e-booky, které jsou nyní k dipozici i ke stažení.

Po celou dobu projektu jsme se zabývali otázkou sdílení informací v různých kontextech naší práce. Přínos sdílení informací je především v tom, že umožňuje pohlédnout na příběh člověka z rozmanitých perspektiv lidí, kteří se sdílení účastní. Do diskuse vstupují různorodé pohledy a zkušenosti – profesní, kulturní, demografické i sociální. A klientovi či klientce může sdílení otevřít nové perspektivy, jež nevytváří tlak na jediné možné řešení. Sdílet informace a spolupracovat na případech klientů a klientek je užitečné pro všechny zapojené: klienty*ky, sociální pracovníky*ice, ale i pro kohokoli dalšího, kdo se sdílení účastní. Ale jak na něj? Kde jsou jeho limity? To a ještě něco navíc se můžete dočíst v tomto ebooku, který vás také provede cestou naší práce.

Profesionalizace sociální práce v tématu obchod s lidmi_EBOOK

Možnosti prevence rizikových jevů mezi mládeží jsou často diskutované téma, a tak jsme se rozhodli odzkoušet program, který je nejen inovativní, ale lze ho využít pro preventivní působení v různých oblastech. My jsme ho odzkoušeli pro prevenci obchodování s lidmi. Přinášíme univerzální model prevence, který reaguje na rizikový jev a je postaven na potřebách zařízení, v němž se odehrává vedení studentů/stážistů při práci specifika tématu obchodování s lidmi v prevenci.

Prevence obchodu s lidmi skrze spolupráci studentek s mladými lidmi z dětských domovů_EBOOK

Ebooky vznikly jako výstupy projektu CZ.03.2.63/0.0/0.0/19_098/0015347, který je financován z Operačního programu Zaměstnanost z Evropských strukturálních fondů.

26. 6. 2022

Nový chat La Strada

U příležitosti Mezinárodního dne podpory obětem násilí (mučení), který každoročně připadá na 26. června, jsme spustili novou chatovou službu, pomocí níž se s námi můžete bezplatně a anonymně spojit. Chceme tímto vyjádřit úctu všem obětem tohoto trestného činu a zároveň upozornit, že i obchodování s lidmi a vykořisťování bývá často spojeno s násilím, nebo třeba se zneužitím tísně a závislosti…

Náš nový chat je Vám k dispozici v běžných hodinách a jazycích naší SOS linky a vstup do chatu nejdete zde: chat La Strada nebo přímo na levé liště našeho webu. Využít můžete samozřejmě také telefon či e-mail.

SOS  SOS LINKA LA STRADA

(+420) 222 71 71 71, 800 077 777 (bezplatné volání)

PO 10.00–16.00 (český, anglický, ruský a rumunský jazyk)
ÚT 10.00–16.00 (český, anglický, ruský a rumunský jazyk)
ST 10.00–16.00 (český, anglický a ruský jazyk), 12.00–16.00 (tagalog)
ČT 10.00–16.00 (český, anglický, ruský a rumunský jazyk)
10.00–14.00 (český, anglický, španělský a bulharský jazyk)

e-mail: pomoc@strada.cz
facebook: https://www.facebook.com/lastradacr/

Mimo provozní hodiny SOS linky La Strada je k dispozici záznamník, kde můžete zanechat vzkaz a my se Vám ozveme zpět.

5. 3. 2022

POMOC UKRAJINĚ

Neziskové organizace pracující s migranty v ČR se spojily a toto je centrální místo, kde můžete nabídnout svou pomoc. Některé nabídky budou přímo zveřejněny a mohou na ně reagovat ti, kdo pomoc potřebují. Ostatní nabídky budou zpracovány kolegy z místních neziskových organizací nebo obcí. Kolegové se vám ozvou a domluvíte se na konkrétní spolupráci.