LaStrada ČR, o.p.s.

„Obchod s lidmi a vykořisťování jsou nepřípustné.“

Czech Republic   United kingdom

GIVT

TZ La Strada Česká republika zavádí chat pro obchodované a vykořisťované osoby.

U příležitosti Evropského dne proti obchodování s lidmi spouští organizace La Strada ČR v pátek 19. 10. 2018 konzultační chat jako další kanál umožňující anonymní komunikaci obchodovaných osob s konzultanty/kami La Strady. Počet vykořisťovaných a obchodovaných osob, které kontaktují SOS linku organizace La Strada se každým rokem navyšuje. Zadržování či krácení mzdy, odebrání osobních dokladů, vydírání a vyhrožování stejně jako nedobrovolná práce za nedůstojných podmínek patří mezi nejčastější problémy, s kterými se na organizaci v minulém roce obchodovaní a vykořisťovaní lidé obrátili téměř 1200krát.

Kontakt na SOS linku šíří La Strada v rámci různých kampaní, ale i přímo v terénu v oblastech, kde k vykořisťování či obchodu s lidmi může docházet. „Málokdo si umí představit, čím vším si obchodovaní a vykořisťovaní lidé procházejí, jaká míra izolace a bezmoci je s tímto hrubým porušením lidských práv spojena. Vědět, že se máte kam a jak obrátit, je pro ně první krok z této pasti ven. A telefon někdy nestačí nebo není k dispozici," přibližuje konkrétní osudy Markéta Hronková ředitelka organizace La Strada ČR. A dodává: „Proto se snažíme neustále rozšiřovat kanály, kterými se tito lidé mohou domoci našich služeb a asistence. A anonymní bezpečná chatovací linka bude podle nás velkým přínosem." Chat bude stejně jako ostatní služby SOS linky probíhat v českém, anglickém, ruském a bulharském jazyce.

Chat se přidá k již zavedeným platformám jako je email, nebo Facebook, kde se s organizací můžou lidé spojit v případě, že nemají možnost telefonovat. V rámci chatu poradenství probíhá v reálném čase stejně jako při hovoru na lince. Věříme, že se díky tomu s námi spojí další lidé, kteří potřebují konzultovat svoji situaci.

La Strada ČR pracuje s obchodovanými osobami od roku 1995. Kromě telefonické konzultace prostřednictvím SOS linky jim může nabídnout další služby, jako je azylové ubytování, krizová pomoc, oborné sociální poradenství, zprostředkování právního poradenství a zastupování a další. Všechny služby organizace jsou bezplatné a některé mohou být poskytovány anonymně.

Chat bude provozován v rámci platformy e-linek na tomto odkazu:

https://www.elinka.iporadna.cz/sos-linka-la-strada

Provozní hodiny: Út 11-15 / St 13-19 / Pá 11-13

Více o problematice obchodování s lidmi naleznete zde: www.strada.cz. Další informace poskytne: Markéta Hronková, La Strada ČR, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 222 721 810

Facebook